Apšvietimas interjere

PREKIŲ FILTRAS

Apšvietimas interjere yra ne tik tiesioginė funkcija, tačiau ir svarbi puošybos, stiliaus detalė. Vidaus šviestuvai tobulinant apšvietimo technologijas, medžiagų, iš kurių jie gaminami savybes, keičia savo formas, tampa vis atsparesni aplinkos poveikiui, jų šviesos elementai tarnauja labai ilgai, padeda taupyti elektros energiją. Tvaraus vartojimo idėjos yra itin glaudžiai susijusios su apšvietimo tobulinimu. Puikus pavyzdys yra LED (angl. light emitting diode) apšvietimas, kuris pagrįstas šviesos diodų technologija, ir kuris vis dažniau ir plačiau panaudojamas interjero apšvietimui.
Apšvietimo dizainas yra atskira namų interjero šaka, nes jis svarbus ne tik kambario detalių išryškinimui, bet ir norimos nuotaikos sukūrimui. T.y. svetainės apšvietimas be abejonės skirsis nuo, pavyzdžiui, miegamojo ar vonios kambario apšvietimo. Nuo to priklauso ir šviestuvų parinkimas, ir elektros instaliacijos bei kitų svarbių apšvietimo sistemos elementų projektavimas bei įrengimas. Interjero apšvietimas derinamas prie vyraujančio stiliaus, o taip pat svarbu užsakovo pageidavimai bei konkrečiai patalpai keliamos higienos ir sveikatos normos. Vidaus apšvietimas projektuojamas atsižvelgiant ir į natūralios šviesos šaltinius, jų išdėstymą. Nuo to priklauso dirbtinio apšvietimo intensyvumas, kuris skirtingose namų ar viešos erdvės zonose apskaičiuojamas pagal tai, kokios veiklos yra vykdomos konkrečiose vietose. Mūsų specialistų komanda greitai ir profesionaliai įvertins bei patars, kokio tipo apšvietimą rinktis, kokie šviestuvai labiausiai tiktų Jūsų interjere. Mielai pasirūpinsime visais apšvietimo projektavimo ir įrengimo klausimais. Kreipkitės Jums patogiu būdu internetu žemiau nurodytais kontaktais arba kviečiame užsukti į mūsų saloną Kauno senamiestyje.

Šviestuvų tipai ir pritaikymas interjere

Privačiuose namuose ar butuose šviestuvai dažniausiai pasirenkami pagal skirtingas erdves: virtuvei, svetainei, vonios ar vaikų, miegamajam kambariui. Šviestuvų pagalba galima jungti arba atskirti namų erdvių interjerą, sukurti aukštesnių lubų efektą ir pan. Biuruose taip pat skirtingi šviesos srautai parenkami darbo ar posėdžių erdvėse, poilsio zonose. Kitose viešose erdvėse apšvietimas taip pat turi tam tikras konkrečias iš anksto numatytas funkcijas, o šviestuvai gali būti itin ryški interjero detalė. Projektuojant vidaus apšvietimą ir renkantis šviestuvus pravartu žinoti, kad vidaus šviestuvai gali būti keleto tipų:
• Tvirtinami prie lubų;
• Pakabinami šviestuvai;
• Sieniniai šviestuvai;
• Pastatomi šviestuvai;
• Staliniai šviestuvai;
• Įleidžiami šviestuvai;
• Priglaistomi šviestuvai.
Profesionalų patarimai ir pagalba svarbi, nes skirtingų tipų šviestuvai pasižymi skirtingomis savybėmis. Skiriasi ir jų montavimas bei įrengimas. Be to kokybiškam apšvietimui itin svarbus tinkamas šviestuvų suderinimas tarpusavyje. Su tuo susiję dažniausiai daromos interjero apšvietimo klaidos.
Pavyzdžiui, pakabinami šviestuvai interjere dažniausiai atlieka pagrindinio šviesos šaltinio funkciją. Yra įprasta manyti, kad jie tinka tik patalpose su aukštomis lubomis. Tai tik iš dalies teisinga prielaida, nes būtent pakabinamų šviestuvų pagalba galima sukurti aukštesnių lubų efektą ir tuomet kambarys atrodys aukštesnis, erdvesnis. Toršerai interjere taip pat gali atlikti net kelias funkcijas. Jie puikiai tinka kaip papildomas šviesos šaltinis, o dažnai yra vertinami dėl savo mobilumo. Pastatomų šviestuvų interjere įrengimui nereikia projektuoti atskiros elektros instaliacijos ar jungiklių. Užtenka patogioje vietoje įrengto kištukinio lizdo. Pastatomų šviestuvų pasirinkimas mūsų kataloge išties didelis. Toršerus pritaikysite tiek moderniuose ar skandinaviško stiliaus interjeruose, tiek ir klasikiniuose ar net puošniuose, tviskančiuose prabanga ir išskirtiniu puošnumu. Netradicinių formų pastatomi šviestuvai vis dažniau naudojami kaip ryški interjero detalė, suteikianti namų ar viešoms erdvėms žaismingumo, o taip pat padedanti atskirti skirtingas kambario zonas.
Sieniniai šviestuvai interjere puikiai tinka miegamajame, vonios kambaryje. Jie tinka veidrodžių apšvietimui, kaip papildomas šviesos šaltinis prie lovos. BRA tipo šviestuvai patogiai pritaikomi skaitymo zonose. Staliniai šviestuvai interjere taip pat dažniausiai atlieka darbo vietos ar zonos, kurioje vykdoma veikla, reikalaujanti koncentruoto šviesos srauto, apšvietimui.

LED apšvietimas interjere

LED apšvietimas interjere gali būti išskirta kaip atskiras apšvietimo tipas. Nors daugelis anksčiau minėtų šviestuvų taip pat naudoja LED tipo šviesos šaltinius, tačiau, pavyzdžiui, LED juostos ar LED panelės interjere panaudojamos itin plačiai – nuo lubų ar sienų apšvietimo iki darbastalių, lentynų, laiptų apšvietimo. Platus LED technologijos pritaikymas leidžia įgyvendinti praktiškai visas interjero apšvietimo idėjas. Įleidžiami šviestuvai interjere padeda sutaupyti erdvės, dar kokybiškiau apšviesti tas zonas, kurioms reikia ypatingo ryškumo apšvietimo, pavyzdžiui, virtuvės darbastalius. Projektuojant įmontuojamus šviestuvus interjere reikia atsižvelgti į tai, kad tam bus reikalingos ertmės plokštumose, kur bus įrengiamas šio ar panašaus tipo apšvietimas.
Todėl, jei ieškote kokybiškų vidaus apšvietimo sprendimų, kreipkitės į „Lempa“ komandą ir mes greitai pateiksime optimalų pasiūlymą.
Architektams bei dizaineriams siūlome palankias bendradarbiavimo sąlygas – konsultuojame įrangos parinkimo klausimais, sudarome sąmatas, ruošiame alternatyvius pasiūlymus atsižvelgiant į skirtingus projektų biudžetus. Svarbiausia – visuomet randame profesionalų apšvietimo sprendimą Jūsų projektams.

Jūsų krepšelis

Prekių krepšelis tuščias

PAGEIDAVIMŲ SĄRAŠAS