Apšvietimas

PREKIŲ FILTRAS

Apšvietimas yra neatsiejama kasdieninio gyvenimo dalis. Apšvietimo pagalba galima formuoti nuotaiką, sukurti skirtingą erdvės pojūtį, išryškinti arba užmaskuoti interjero ar eksterjero detales. Mokslininkai yra įrodę, kad tinkamas apšvietimas gali padėti gydyti psichologines ligas. Kad apšvietimas yra svarbus mūsų fiziniai sveikatai galime įsitikinti kasdien vykdydami savo veiklas. Būtent darbo vietų apšvietimas yra griežtai reglamentuotas įstatymuose ir poįstatyminiuose aktuose, tad darbdaviai privalo užtikrinti, jog darbo vieta ir bendrosios erdvės būtų apšviestos tinkamai. Kokio ryškumo apšvietimas reikalingas, dažniausiai apsprendžia veiklos pobūdis. Švietimo įstaigose apšvietimo reikalavimai skirsis nuo, pavyzdžiui, reikalavimų gamyklose, o štai apšvietimo normos gyvenamose patalpose nėra reglamentuotos, tad ši atsakomybė paliekama individų sąmoningumui. Todėl projektuojant apšvietimą namuose ar kitose erdvėse itin naudinga pasitarti su apšvietimo specialistai. Mes greitai ir profesionaliai įvertiname situaciją ir mielai patariame arba padedame suprojektuoti apšvietimą, nepriekaištingai atitinkantį Jūsų poreikius bei tausojantį Jūsų sveikatą.
Dažniausiai pastebimos apšvietimo klaidos yra susiję su netinkamu apšvietimo srauto parinkimu, taip pat su neteisingu skirtingų tipų šviestuvų derinimu. Įvairaus tipo šviestuvai tik lauke, tiek patalpų viduje turi būti įrengti laikantis visų saugumo reikalavimų, o apšvietimo sistemos suprojektavimas yra kompleksiškas veiksmas, nes tai ne tik prie aplinkos derančių šviestuvų įrengimas. Projektuojant apšvietimą svarbu iš anksto pasirūpinti elektros instaliacija, šviesos šaltinių išdėstymu (atsižvelgiant ir į natūralios šviesos šaltinius), suprojektuoti jungiklių, kištukinių lizdų vietas. Taip pat, jei reikia, pasirūpinti, kad būtų pakankamai vietos maitinimo šaltinių, papildomų maitinimo blokų įrengimui. Populiarėjant išmaniosioms technologijoms vis dažniau sulaukiame klausimų apie apšvietimo sistemos integravimą į išmaniųjų namų sistemą. Todėl, jei ieškote profesionalios pagalbos apšvietimo klausimais, kreipkitės į mūsų specialistų komandą ir mes mielai Jums patarsime, padėsime suprojektuoti apšvietimą, išsirinkti tinkamiausius šviestuvus, pakonsultuosime apie jų technines savybes, supažindinsime su naudojimo instrukcijomis.

Šviestuvų tipai ir jų panaudojimas

Pirmiausiai šviestuvai yra skirstomi į lauko šviestuvus ir vidaus šviestuvus. Taip pat gali būti išskiriamos skirtingos apšvietimo rūšys. Vieni šviestuvai padės suformuoti šviesos srautą tiksliai nukreiptą į objektą, kurį norima apšviesti, kitų pagalba bus suformuotas netiesioginis apšvietimas. Jei lauko ar vidaus erdvėse norima pabrėžti detales, išskirti unikalius architektūrinius sprendimus, tuomet naudojamas akcentinis apšvietimas. Tačiau ir pats apšvietimas gali būti dekoratyvinio tipo – tai yra būti panaudojamas kaip interjero ar eksterjero puošybos elementas. Pavyzdžiui, namo kontūrų išryškinimui, lubų ar sienų architektūrinių sprendimų pabrėžimui ar, pavyzdžiui, furnitūros akcentavimui interjere.
Taigi tiek lauke, tiek ir viduje minėtiems apšvietimo sumanymams įgyvendinti gali būti panaudojami net kelių skirtingų tipų šviestuvai. Taip pat 0 jų deriniai. Išsiaiškinus norimas funkcijas, įvertinus aplinką, kurioje bus naudojamas šviestuvas, svarbu žinoti, kokio tipo jie gali būti. Nuo to priklauso ne tik apšvietimo projektavimas, bet ir tvirtinimas, pajungimas, montavimas. Lauko šviestuvai gali būti tokių tipų:
• Tvirtinami prie lubų;
• Pakabinami šviestuvai;
• Sieniniai šviestuvai;
• Pastatomi šviestuvai;
• Staliniai šviestuvai.
Projektuojant vidaus apšvietimą ir renkantis šviestuvus reikia žinoti, kad vidaus šviestuvai taip pat gali būti keleto tipų:
• Tvirtinami prie lubų;
• Pakabinami šviestuvai;
• Sieniniai šviestuvai;
• Pastatomi šviestuvai;
• Staliniai šviestuvai;
• Įleidžiami šviestuvai;
• Priglaistomi šviestuvai.
Profesionalų patarimai visada padės išvengti su apšvietimo projektavimu ir įrengimu susijusių klaidų. Pavyzdžiui, tokių nesusipratimų, kaip per arti pastato įrengtas arba per blankus, per ryškus apšvietimas. Per arti namo įrengti žibintai švies tiesiai į svetainės langus ir nuolat sudarys nemalonų pojūtį esantiems viduje. Dėl tinkamo lauko apšvietimo išdėstymo visuomet galite kreiptis į mūsų komandos specialistus internetu, telefonu arba salone. Remdamiesi ilgamete patirtimi galime patvirtinti, kad apšvietimo įrengimas lengviausias ir sėkmingiausias yra tada, kuomet kuo anksčiau pradedama galvoti apie šią svarbią eksterjero ar interjero detalę. Naujos statybos namuose ar butuose tuo dažniausiai pasirūpina architektai ir interjero dizaineriai, o mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie šių projektų, nes specialistai nuolat mielai konsultuojasi su mumis.

Apšvietimo tendencijos

Projektuojant apšvietimą privačiose ar viešose erdvėse su užsakovais patariamos ir apšvietimo tendencijos. Kai kuriose erdvėse, kur pagrindinis dėmesys skiriamas funkcionalumui, o apšvietimo parametrai yra griežtai reglamentuoti, dažniau aptariami ir akcentuojami techniniai parametrai. Kai apšvietimo projektas rengiamas didelį dėmesį skiriant ir estetinėms jo savybėms, šviestuvų tipams, jų dermei aplinkoje, tuomet daugiau diskutuojama ne tik apie techninius parametrus, bet ir apie šviestuvų madas, jų tendencijas.
Pagrindiniai kriterijai renkantis šviestuvą yra jo funkcija ir dermė numatytoje aplinkoje. Daugybė išvardintų šviestuvų tipų gali būti derinami tarpusavyje, tačiau galime pastebėti ir tokių tendencijų, kuomet tam tikri šviestuvai pritaikomi netikėtose erdvėse. Pavyzdžiui, ilgą laiką tik parduotuvių vitrinose ar teatro scenoje naudoti prožektoriai pritaikomi moderniuose interjeruose, lofto tipo butuose. Pagal jų modelį gaminami akcentiniai prožektoriaus tipo šviestuvai, kurie montuojami ant specialių bėgelių. Jie lengvai transformuojami, patogu pakeisti jų šviesos srauto kryptį. Be abejonės nemažą perversmą apšvietimo srityje padarė išpopuliarėjusi LED technologija. Įvairių tipų LED šviestuvai įgalina atlikti apšvietimo projektus, kurie anksčiau buvo neįmanomi dėl ribotų šviesos šaltinių techninių savybių.
LED technologija gretinama ir su galimybėmis sumažinti elektros sąnaudas ir besaikį vartojimą. Tvarus vartojimas yra dar viena tendencija, kuri pastebima apšvietimo projektavimo srityje. Vartotojai vis dažniau akcentuoja tai, jog energiją nori taupyti ne tik dėl asmeninių ekonominių sumetimų, bet ir dėl globalių reiškinių, darančių įtaką visai mūsų planetai.Apšvietimas yra ta sritis, kurioje reikia daryti nemažus pokyčius norint įgyvendinti tvaraus vartojimo idėjas ir mes džiaugiamės galėdami prie to prisidėti.

Jūsų krepšelis

Prekių krepšelis tuščias

PAGEIDAVIMŲ SĄRAŠAS